The Best bookmaker bet365 Bonus

Дървен материал от www.emsien3.com

Yazdır

Medresenin Tarihçesi

Super User tarafından yazıldı.. Yayınlanma Uncategorised

Medresemizin kökeni Tatvan’a bağlı Ekindüzü (Xağuz) köyüne dayanmaktadır. On talebeyle ilim-irfan hizmetindeki yolculuğuna ilk adımını atan medresemiz, ufak tefek aksamalara rağmen eğitim hizmetini burada aralıksız sürdürmüştür. Ancak Seydamızın tayini Tatvan Merkez Medine camisine çıkınca, medresemiz de tabiî olarak buraya taşınmış ve hizmetini burada idame ettirmiştir.

 Medine camisinde son derece kısıtlı imkânlarla başlayan bu eğitim yolculuğu, Rabbimize şükürler olsun ki müslümanların da desteğiyle zamanla kendini yenileme ve geliştirme yolunda ciddi adımlar atmış, bugün alanında gerek fizikî şartlarıyla gerekse sunduğu eğitim imkânlarıyla bölgemizde hatırı sayılır bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

1990 yılından günümüze kadar Medine Camii bünyesinde ilim hizmeti veren bu müessese, müslümanlara rehberlik eden, onlara dinî hizmetlerinde yardımcı olan ve en önemlisi de من عرف نفسه فقد عرف ربه sırrı gereğince, kendini bilip Rabbini hakkıyla tanıyan onlarca genç yetiştirmiş olmanın şükrünü, bugün burada bizlere yaşatmaktadır. İnşaallah sizlerin de dualarınızla bu hizmet, Kur’an’ın, sünnetin ve selef-i salihinin ışığını gönüllere nakşetmeye devam edecek, “Kalbin ziyası ulum-ı diniyedir, aklın nuru fununı medeniyedir . Her ikisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder.” şuuruyla hareket eden nesiller yetiştirmeyi inşaallah aralıksız sürdürecektir. Medresemiz, şükürler olsun ki kuruluşundan bugüne değin Ehl-i Sünnet ve’l cemaatın düsturundan hiç sapmamıştır. Mukaddesatlara sahip çıkma hususunda asla taviz vermemiş, hakkı bilip yanında yer almayı, batılı bilip ondan sakınmayı her daima kendisine düstur etmiştir.

Online bookmaker Romenia bet365